A házi vízmű alkalmas nem csupán kisebb nyaralók, hanem családi házak teles vízellátására. Olyan helyeken, ahol nincs kiépített vízhálózat kiváló megoldást jelent, mert a segítségével fúrt, illetve ásott kútból is tudunk vizet nyerni. Ha van vízhálózat, akkor is jó megoldás lehet a költségek optimalizálására, ha a kert öntözést vagy a medence feltöltését oldjuk meg ezen a módon.
Sokoldalúan felhasználható. A háztartás vagy nyaraló vízellátása mellett az öntözőrendszer vízellátását is megoldhatjuk a segítségével.
Szerepe, hogy csökkentse a szivattyú beindításakor fellépő nyomást, ezzel gondoskodva a nyomóoldali rendszer védelméről. emellett eltárolja a vizet, ami költségcsökkentő. Ha például csak egy pohár vízre van szükségünk akkor nem kell hozzá beindítani a szivattyút, mert az a raktározott vízből megoldható. A hidrofor tartály a szivattyú élettartamára is hatással van, mivel azt nem kell minden egyes vízvételnél beindítani, ezért hosszabbá teszi a használati idejét.
A házi vízellátó rendszer működtetéséhez felszíni szivattyút ajánlatos választani. Ez a szállítandó víz felszíne felett helyezkedik el nem merül bele a vízbe, mint a búvárszivattyú. a szivattyúházat a használat előtt fel kell tölteni vízzel, hogy ne fusson szárazon. A szívócső végére lábszelepet javasolt elhelyezni, amelynek a szennyeződések megszűrése a feladata, emellett pedig megakadályozza, hogy a szivattyú elejtse a vizet a szívó oldalon.
A szivattyú vezérlését a nyomáskapcsoló látja el. A nyomáskapcsoló biztosítja a szivattyú ki és bekapcsolásának automatizálhatóságát. Ha vizet használunk a tartályból akkor a nyomás a megadott szint alá csökken, ezért a nyomáskapcsoló beindítja a szivattyút. Amikor a nyomás eléri a beállított értéket akkor a szivattyú automatikusan kikapcsol. ezek a szintek többnyire gyárilag előre beállított értékek és meg fognak felelni az átlagos felhasználói igényeknek, de válaszhatunk állítható indítási nyomással rendelkező készüléket is, ha a felhasználási terület azt indokolttá teszi.
Az ingatlan vízellátása mellett a kert és a medence vízellátást is megoldhatjuk a segítségével. Nemcsak fúrt vagy ásott kút lehet a vízvételi forrás, a vizet vételezhetjük esővíz tárolóból vagy a talajból is. Minden esetben a felhasználási terület határozza meg melyik megoldás a legalkalmasabb. Ezek a vízvételi lehetőségek fogyasztásra alkalmatlanok, de kert öntözésre, WC öblítésre vagy autómosásra kiválóan megfelelnek.
Az árat az határozza meg hogy milyen célra szeretnénk használni és milyen vízvételi lehetőségeink vannak. Mielőtt elindulunk beszerezni a készüléket mérjük fel a saját igényeinket, hogy pontosan mekkora nyomásra és vízmennyiségre van szükségünk. Fontos tudni a víznyerő hely tulajdonságait is. egyáltalán nem mindegy, hogy tartályból vagy kútbók kell a vizet kinyerni. Azt tudni kell a megfelelő szivattyú kiválasztásához, hogy milyen mélyről kell a vizet a felszínre juttatni.
A tartály árára hatással van az űrtartalma. minél nagyobb méretű nyilván annál többe fog kerülni. a szivattyúra vonatkozóan pedig azt kell mérlegelni, hogy várhatóan mekkora vízhozamra lesz szükség az igény kielégítéséhez és milyen mélyről kell felhozni a vizet. Ezeket a paramétereket a készülék maximális vízhozama és emelési magassága mutatja meg.
Van rá lehetőség, hogy hidrofor tartály nélkül üzemeltessük a rendszert. Ez estben egy felszíni szivattyúra és egy áramlásvezérlőre lesz szükségünk. a tartály nélküli házi vízmű alacsony vízfogyasztás esetén ajánlott. Előnye az alacsonyabb ár, hiszen nem kell számolni a tartály telepítésének költségével. A helytakarékosság is indoka lehet a tartálynélküli megoldás választásának. Ha a rendszert csak öntözésre kívánjuk használni akkor csupán bizonyos időpontokban van szükség nagyobb mennyiségű víz vételezésére. Ez esetben is mellőzhető a tartály.
A házi vízmű alacsony karbantartási igénnyel rendelkezik és nem jellemző a meghibásodása, azonban ez nem zárható ki teljesen.
Előfordulhat a csapágy és a tömítés közötti szivárgás, a nem megfelelő tömítés miatt. Ez sajnos idő előtti rozsdásodáshoz vezet, ami további gondokat fog okozni. A nem rozsdamentes alkatrészek például a csavarok beszorulhatnak, megnehezítve vagy teljesen lehetetlenné téve a meglazításukat.
Látványosabb hiba, amikor a szivattyú nem kap vizet és a szívó oldalon elejti a folyadékot. Ennek több oka lehet: a jelentős mértékben lecsökkent vízszint lehet az egyik, de csőrepedés is előfordulhat. A nyomáskapcsolón elállított kikapcsolási érték is ehhez a problémához vezet. Ez esetben a házi vízmű nem kapcsol ki, a nyomás egy adott szint alá csökkenésekor sem. Ez esetben szárazon működhet, ami miatt véglegesen tönkre mehet vagy csökken az élettartama.
Bármi is történjen szakértelem hiányában ne akarjuk megoldani, bízzuk szakemberre a feladatot. Tovább ronthatunk a helyzeten, amit nyilván nem szeretnénk. A nem megfelelő szerelés miatt elveszthetjük a készülék garanciáját.
Olyan helyeken, ahol a felhasználási célra nem elegendő a közcsőben lévő nyomás ott nyomásfokozással lehet…
Ma már elképzelhetetlen lenne a számunkra, hogy megnyitjuk a csapot az otthonunkban vagy a munkahelyünkön…
Sajnos elég gyakran hallunk olyan balul sikerült vásárlásokról, beruházásokról, amikoris már a tervezés során homokszem…
A szivattyú téliesítése azaz a téli időjárásra való felkészítése elengedhetetlenül fontos a hibátlan működés hosszútávú…
Háztartási vagy ipari szennyvizek szivattyúzásához kiváló megoldást nyújtanak a Wilo szennyvízszivattyúk, amelyek megbízható és sokoldalú…
A fűtési keringető szivattyút ipari és háztartási felhasználásra tökéletesen lehet alkalmazni. Felhasználási területük szerint lehetnek…